Uniwersytet Gdański, w szczególności Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki, uczestniczy z dwudziestoma wiodącymi uczelniami w Polsce w akcji promocyjnej Dziewczyny do ścisłych! Akcja odbędzie się 22 kwietnia w trybie online.

Akcje Dziewczyny do ścisłych! oraz Dziewczyny na politechniki! są ogólnopolskimi wydarzeniami, organizowanymi przez Fundację edukacyjną Perspektywy. Ich celem jest nakłonienie absolwentek liceów i techników do podjęcia studiów na kierunkach inżynierskich oraz ścisłych.

Do tej pory najpopularniejsze wśród kobiet są uczelnie pedagogiczne i medyczne, gdzie stanowią one ponad 75% studentów. Jednocześnie mężczyźni przeważają liczebnie na kierunkach związanych z techniką i technologią.

Kobiety wśród kształcących się w nowych technologiach na politechnikach to zaledwie 17%. Dodajmy, że 57% ogólnej liczby studentów w Polsce to kobiety, a na kierunkach informatycznych ledwie 15%.

Akcja Dziewczyny na politechniki odbędzie się  22 kwietnia 2021 r, drugi raz z rzędu w trybie online. Młode kobiety będą miały okazję poznać ofertę uczelni i wziąć udział w przygotowanych specjalnie dla nich warsztatach.

Raport „Kobiety na politechnikach” dostępny jest tutaj.

fot.: Uniwersytet Gdański