Rusza czwarta edycja Letniej Szkoły Analizy Danych i Metod Badań Jakościowych (LS CAQDAS). Warsztaty są oferowane przez Pracownię CAQDAS TM Lab głównie badaczom oraz analitykom.

Do udziału w LS CAQDAS zapraszani są studenci, doktoranci, pracownicy naukowi, czy przedstawiciele administracji publicznej i organizacji pozarządowych. Jednym z dodatkowych profitów dla studentów i doktorantów są punkty ECTS, które można otrzymać po ukończeniu warsztatów.

W ramach odbywającej się rokrocznie Letniej Szkoły prowadzone są specjalistyczne warsztaty z metodologii badań jakościowych, wspomaganej komputerowo analizy danych jakościowych, digital humanities, przetwarzania języka naturalnego, text mining oraz zastosowania algorytmów i technik uczenia maszynowego w analizie jakościowych. Warsztaty prowadzą je doświadczeni naukowcy, mający obeznanie w prowadzeniu badań i analiz, m.in. prof. AP dr hab. Marek Gorzko, prof. dr hab. Krzysztof Konecki, dr hab. Grażyna Kubica-Heller, dr hab. Anna Kacperczyk, dr hab. Barbara Worek, dr hab. Jakub Niedbalski, dr Joanna Bielecka-Prus, dr Marcin Kafar, dr Maciej Brosz, dr Grzegorz Bryda, dr Krzysztof Tomanek, dr Jan Wieczorek, dr Justyna Wieczorek.

Czwarta edycja Letniej Szkoły odbędzie się w dniach 06-11.09.2021. Zapisy na warsztaty są możliwe tutaj.

fot. Caqdas TM Laboratory