Interdyscyplinarna wystawa sztuk wizualnych Nowy Świat, stworzona w Kolonii Artystów to projekt licencjacki dwóch studentów Uniwersytetu Gdańskiego.

Tymoteusz Buhl i Bartosz Grauman to studenci Zarządzania Instytucjami Artystycznymi na Uniwersytecie Gdańskim, którzy w ramach projektu licencjackiego, pod kierunkiem dr hab. Tomasza Wiśniewskiego, prof. UG, zorganizowali interdyscyplinarną wystawę sztuk wizualnych w gdańskiej „Kolonii Artystów”. Projekt powstał we współpracy z Kołem Naukowym „Projektor” oraz Fundacją „Kolonia Artystów”.

Autorzy stworzyli przestrzeń artystyczną dla twórców z całej Polski i zagranicy, aby Ci przedstawili własną interpretację tematu wystawy.

„Nowy Świat” to: sytuacja życiowa młodych artystów/artystek, którzy/które w celu zaspokojenia swoich potrzeb artystycznych zmuszeni/zmuszone zostali/zostały do wyjazdu ze swoich rodzinnych miejscowości do wielkich ośrodków miejskich; chęć zmiany, uzewnętrzniania przy pomocy środków artystycznych;
warunki społeczno-ekonomiczne, od których jesteśmy uzależnieni;
realia (post)pandemiczne, w których się znaleźliśmy.

Wernisaż w formie online odbędzie się 18 marca (czwartek) o godzinie 19:00, natomiast panel dyskusyjny z artystami zostanie przeprowadzony dzień później (19 marca) również o 19:00.

Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku