Redaktor Piotr Świąc zginął tragicznie w wypadku samochodowym 5 marca 2021r. Miał 53 lata. Zdążył jeszcze poprowadzić piątkowe wydanie „Panoramy”. Wracał do domu.

Od początku swojej kariery zawodowej był on związany z TVP Gdańsk i Uniwersytetem Gdańskim. Był absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa na UG. Od wielu lat prowadził warsztaty telewizyjne i zajęcia dla studentów w Instytucie Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UG.

To właśnie on wprowadzał studentów w tajniki studia telewizyjnego, a swoje warsztaty prowadził z pasją i dziennikarskim profesjonalizmem. Był bardzo pogodnym człowiekiem, a swoją pozytywną energię przekazywał wszystkim wokół. Studenci bardzo cenili jego fachowe podejście i prowadzone przez niego zajęcia.

Uroczystości pogrzebowe

Msza Święta Żałobna odbędzie się w sobotę 13 marca 2021 roku o godzinie 11:30 w Archikatedrze Oliwskiej. Ceremonia Pogrzebowa odbędzie się po zakończeniu Mszy Świętej na Cmentarzu Centralnym Srebrzysko w Gdańsku. Odprowadzenie na Ostatnią Drogę rozpocznie się przy bramie głównej cmentarza.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca pochówku prosimy, w miarę możliwości, o zajmowanie miejsc na alejce.

Ponieważ śp. Piotr Świąc aktywnie wspierał działalność Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku, w porozumieniu z Hospicjum i Rodziną, na Cmentarzu Srebrzysko obecni będą wolontariusze, którzy zbierać będą dobrowolne datki.

Uprzejmie prosimy o stosowanie się do aktualnych przepisów związanych z przeciwdziałaniem epidemii Covid-19.

Jednocześnie informujemy, że na oficjalnym kanale Facebook TVP3 Gdańsk dostępna będzie transmisja na żywo z Mszy Świętej oraz ceremonii pogrzebowej.

Źródło: Uroczystości pogrzebowe śp. Piotra Świąca (tvp.pl)

Księga Kondolencyjna