Drugi premier Polski po 1989 roku, następca Tadeusza Mazowieckiego, a jednocześnie absolwent UG. W ramach „czwartków z absolwentami” Jan Krzysztof Bielecki odwiedził Uniwersytet Gdański.

Spotkanie z byłym premierem poprowadził prof. dr hab. Leszek Pawłowicz. Panowie mówili między innymi o tym, jak przed laty wyglądał uniwersytet, ale były Prezes Rady Ministrów był pytany również o bieżącą sytuację polityczną. W spotkaniu udział wziął także rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Piotr Stepnowski. J. K. Bielecki w rozmowie przeprowadzonej z dziennikarzami Neptun TV opowiadał o tym, jak studia wpłynęły na jego przyszłość, a przy okazji nie odmówił sobie też wspomnienia kilku przyjemniejszych historii, jak np. granie w piłkę ze studentami z Erytrei.