Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej serdecznie zaprasza do udziału w konferencji naukowej „Kół naukowych sposoby na media i bezpieczeństwo, czyli jak radzić sobie w trudnych czasach”, która odbędzie się za pośrednictwem platformy MS Teams w dniu 10 grudnia 2021 roku.

Link do spotkania

Celem wydarzenia jest wymiana wiedzy i poglądów zarówno studentów działających w kołach naukowych, jak i zaproszonych gości, którzy przedstawią wybrane tematy w oparciu o swoje wieloletnie doświadczenie. Tematyka bezpieczeństwa jest jednym z kluczowych aspektów funkcjonowania człowieka od samego zarania dziejów, a działalność medialna stanowi istotny element prawidłowego rozwoju społeczeństw demokratycznych. Oba zagadnienia nieustannie się przenikają, zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19 czy kryzysu migracyjnego. Chcemy porozmawiać o współczesnych zagrożeniach związanych między innymi z cyberbezpieczeństwem, rolą mediów w okresie napięć oraz o sposobach bezpiecznego poruszania się w wirtualnej przestrzeni. W dyskusji udział wezmą eksperci związani z mediami: Andrzej Karpiński (Dyrektor bezpieczeństwa BIK i Dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji BIG InfoMonitor), Robert Socha (Google News Lab Teaching Fellow w Europie Środkowo-Wschodniej) oraz student dziennikarstwa i komunikacji społecznej Adam Majchrzak (Stowarzyszenie Demagog). Konferencja skierowana jest do kół naukowych i organizacji studenckich, których działalność obejmuje szeroko rozumiane bezpieczeństwo lub związana jest z działalnością medialną. Udział w konferencji jest bezpłatny.

PROGRAM KONFERENCJI

Powitanie gości i prelegentów / 9.15–9.45

dr hab.  Arnold Kłonczyński, prof. UG – Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia Uniwersytetu Gdańskiego

dr hab. Małgorzata Łosiewicz, prof. UG – dyrektor Instytutu Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego