Wyłoniono zwyciężczynię konkursu „Nadbałtyckie opowieści”. Karolina Budzisz – studentka III roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej pokonała konkurencję swoim opowiadaniem pt. „Ranny ptaszek”.

Konkurs został zorganizowany przez Studencki Zespół Eventów działający przy ACK Alternator. Był skierowany do studentów, doktorantów oraz słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku UG.  Jak piszą organizatorzy – projekt ma za zadanie łączenie pokoleń i pobudzanie wyobraźni!.

Laureatka, zapytana o to, skąd wziął się pomysł na bajkę odpowiada:

„Powstała ona w oparciu o wspomnienia z dzieciństwa. Starałam się, żeby w opowiadaniu obecne było otoczenie, w którym dorastałam. Dla nas od najmłodszych lat to naturalne, że wiemy, jak obchodzić się z nadmorskimi stworzeniami, ale to dlatego, że się tego uczyliśmy, rozwijaliśmy się w pewnej zgodzie z naturą. Zdaje mi się, że to – w połączeniu z fantastyczną wyobraźnią, jaka cechuje dzieci i której rozwój uwielbiam oglądać, chociażby u swojej siostrzenicy – było moją największą inspiracją.”

Niebawem wszyscy będą mogli zapoznać się z opowiadaniem Karoliny Budzisz, ponieważ zostanie ono wyemitowane na antenie Radia MORS, w formie słuchowiska. To, kto zaangażuje się w jego tworzenie, pozostaje jeszcze tajemnicą, jednak już teraz wiemy, że będą to ciekawi ludzie.