Do 31 marca trwa nabór do konkursu kulinarnego dla studentów: „SEA-EU 2021 Cooking Experience”. Zachęcamy do czynnego udziału!

Europejski Uniwersytet SEA-EU zaprasza studentów Uniwersytetu Gdańskiego na konkurs kulinarny pt. „SEA-EU 2021 Cooking Experience”. Wydarzenie przeznaczone jest do miłośników gotowania, chcących poznać tajniki europejskiej sztuki kulinarnej. Celem eventu jest zaprezentowanie europejskiej kuchni i jej wpływu na zdrowie, gospodarkę i środowisko naturalne.

Uczestnicy konkursu zmierzą się w 3 kategoriach, opartych na trzydaniowym posiłku: Przystawce, Morskim daniu głównym (składającym się z ryb, owoców morza lub wodorostów) oraz Deseru. Oprócz tego, na każdym uniwersytecie partnerskim będą odbywały się poboczne konkursy, mające na celu propagowanie lokalnej kuchni danego regionu.

Konkursy zwieńczy Europejski Festiwal Kulinarny, podczas którego jeden dzień będzie odpowiadał jednej narodowej kuchni. Na stronie SEA-EU pojawią się zwycięskie przepisy z danego kraju, a pozostali uczestnicy będą zmagali się w przygotowywaniu potraw, przedstawionych w danym dniu.

Zgłoszenia do udziału w konkursie należy przesyłać poprzez formularz, dostępny na platformie MS Teams [LINK].

Źródło: SEA-EU