Z wielką radością informujemy, iż doktor Jacek Wojsław został laureatem Nagrody Rektora UG „Nauczyciel Roku” im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza

Zgodnie z Regulaminem konkursu, Dziekani Wydziałów w porozumieniu z właściwymi wydziałowymi radami samorządu studentów mogą zgłosić tylko po jednym kandydacie do nagrody.

Wyróżnienie przyznawane jest za szczególne osiągnięcia dydaktyczne, jednak jak czytamy w piśmie Rady Samorządu Studentów WNS: „(…) zainteresowania naukowe i osiągnięcia dydaktyczne nie są jednym powodem, dla których kandydatura tego naukowca do Nagrody Nauczyciela Roku wydaje się być rozwiązaniem naturalnym. Należy podkreślić przede wszystkim wyjątkową erudycję oraz niespotykaną dziś na powszechną skalę swadę z jaką doktor Wojsław potrafi przedstawiać studentom zagadnienia poszczególnych przedmiotów. Bez odrobiny przesady można odnotować, że prowadzone przez niego wykłady wpisują się w najlepszy nurt tradycji akademickich, podczas których w wydziałowych aulach w osobie prowadzącego spotykają się ze sobą godna podziwu polszczyzna i budzący szacunek zasób wiedzy”

Komisja Konkursowa przyznała nagrodę „Nauczyciela Roku” również dr Annie Sobeckiej (Wydział Historyczny) oraz dr hab. Joannie Makowskiej, prof. UG (Wydział Chemii).Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna UG