Po powołaniu nowego rektora, prof. Piotra Stepnowskiego, do studentów, doktorantów i pracowników uczelni została wystosowana prośba o zgłaszanie propozycji zmian statutowych. Po trzech miesiącach i wielu obradach – dokument jest oficjalnie gotowy!

Na posiedzeniu komisji senackiej, której przewodniczył prof. Mariusz Bogusz, która miała miejsce 25.03.2021 Senat jednogłośnie przyjął Nowelizacje Statutu Uniwersytetu Gdańskiego.

Ug.edu.pl

Co się zmieni?
Najważniejsza zmiana to decentralizacja organizacji i procesu podejmowania decyzji dotyczących uczelni, aby poszczególne Wydziały zyskały większą autonomię. A poza tym między innymi wprowadzono zapisy przeciwdziałające dyskryminacji i nierównego traktowania, umocowano formalnie nowych rzeczników ds. spraw rzetelności naukowej i równego traktowania i przeciwdziałania mobbingowi, doprecyzowano przepisy dotyczące oceny okresowej. Wszystkie zmiany obowiązywać będą od 1 września. Nie możemy się doczekać!

Po więcej informacji wejdźcie w link.