Dr Jakub Szlachetko z Wydziału Prawa i Administracji UG jest pomysłodawcą wprowadzenia na Uniwersytet Gdański programu badawczego nad astropolityką i prawem kosmicznym. To prawdziwy mały krok dla Doktora, lecz wielki krok dla uczelni!

Ad Astra badać będzie szeroko pojętą problematykę kosmiczną w kontekście nauk społecznych – prawa, administracji, polityki, biznesu itp. Jak wspomina sam inicjator, tematyka przeżywa właśnie swój renesans i każdy w jakimś stopniu interesuje się tym, co tak naprawdę dzieje się na gwieździstym niebie i jakie panują tam „zasady”. Twórcy liczą więc na wysokie zainteresowanie projektem i prawdopodobnie nie mylą się!

Ug.edu.pl

W fazie przygotowań są liczne konferencje naukowe, badania, wykłady i publikacje- między innymi dwujęzyczne dedykowane czasopismo naukowe. Już wiosną Ad Astra oficjalnie rozpocznie swoją działalność uroczystą inauguracją, w której będzie można wziąć udział online. Nie przegapcie tego wydarzenia i śledźcie newsy Neptuna!

Kliknij po więcej informacji.

Niech moc będzie z wami!