Arka Gdynia pokonała ŁKS Łódź 2:1 (1:1) w meczu 2. kolejki rozgrywek Betclic 1. Ligi. Tym samym podopieczni trenera Wojciecha Łobodzińskiego zanotowali swoje premierowe zwycięstwo w tym sezonie. Bohaterem żółto-niebieskich został Kacper Skóra, którego gol w 88. minucie zapewnił trzy punkty do ligowej tabeli.

Dla obu drużyn starcie w poniedziałkowy wieczór było dość istotne. Arka miała okazję do rehabilitacji za porażkę na inaugurację przeciwko Stali w Rzeszowie 0:1. Z kolei ŁKS z racji z przełożonego meczu 1. kolejki z Wisłą Kraków, meczem w Gdyni otwierał swój sezon w Betclic 1. Lidze jako spadkowicz z PKO BP Ekstraklasy.

Arka w pierwszych minutach odważnie ruszyła do gry. Już w 6. minucie groźnie uderzał Tornike Gaprindashvili, ale jego uderzenie zostało wybite z linii bramkowej. Jednak minutę później Gruzin zaliczył świetną wrzutkę w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Michał Marcjanik i strzałem głową z bliskiej odległości otworzył wynik spotkania. Gdynianie prowadzili, przeważali na boisku, a goście nie byli w stanie stworzyć składnej akcji pod bramką gospodarzy.

W dalszych fragmentach pierwszej połowy mecz stracił znacznie na swojej atrakcyjności, a mało oglądaliśmy w tym czasie groźnych strzałów i okazji bramkowych. Wciąż lepsi byli gdynianie, ale nie mieli zbytnio sposobu na podwyższenie prowadzenia. Więcej jednak działo się na trybunach ze strony fanów gospodarzy, którzy dali pokaz pirotechniczny, przez który sędzia dwukrotnie wstrzymywał na parę chwil poniedziałkowe spotkanie.

Goście jednak wykorzystali pod koniec pierwszej połowy moment dekoncentracji piłkarzy Arki. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Adrien Louveau po dobrym dośrodkowaniu w pole karne strzałem głową w prawy róg bramki doprowadził do wyrównania. Gospodarze próbowali wrócić na prowadzenie jeszcze przed przerwą, ale chwilę później strzał Dawida Gojnego został zablokowany. Następnie strzał zza pola karnego Michała Boreckiego wybronił doskonale Łukasz Bomba. Do przerwy w Gdyni utrzymał się ostatecznie wynik remisowy.

W drugiej połowie na pierwszą dogodną sytuację musieliśmy czekać do 62. minuty rywalizacji. Wówczas Bomba wypiąstkował piłkę po strzale z rzutu wolnego Marca Navarro. Natomiast w 70. minucie efektownie z przewrotki uderzał Gaprindashvili, ale jego uderzenie poleciało minimalnie obok prawego słupka bramki ŁKS-u. Bliżej gola byli gdynianie, którym brakowało jednak precyzji i skuteczności pod bramką rywali. Samo spotkanie jednak było bardziej meczem walki, a spora jego część toczyła się w środkowym sektorze boiska.

Gdynianie jednak w 88. minucie ponownie objęli prowadzenie. Po składnej akcji Joao Oliveira dograł do rezerwowego Kacpra Skóry, a ten sprytnym strzałem przy prawym słupku pokonał Bombę. Oliveira w szóstej minucie doliczonego czasu gry mógł postawić kropkę nad „i”, ale jego strzał świetnie wybronił golkiper ŁKS-u.

Żółto-niebiescy ostatecznie zwyciężyli 2:1 i tym samym zanotowali swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2024/2025 w Betclic 1. Lidze. Gdynianie odnieśli zasłużoną wygraną w starciu ze spadkowiczem z Ekstraklasy. Kolejny mecz Arka rozegra w sobotę, 3 sierpnia o godz. 19:35, kiedy to zmierzy się w Warszawie z Polonią.

Arka Gdynia – ŁKS Łódź 2:1 (1:1)

Bramki: Marcjanik 7′, Skóra 88′ – Louveau 45+2′

Żółte kartki: Gulen, Louveau (ŁKS)

Składy:

Arka: Lenarcik – Navarro, Górecki (82′ Stolc), Marcjanik, Gojny (C) – Gaprindaszwili, Rzuchowski, Borecki (70′ Zieliński), Oliveira – Vitalucci (66′ Skóra) – Sobczak (66′ Czubak)

ŁKS: Bomba – Dankowski, Gulen (89′ Mihajlević), Louveau, Majcenić – Kupczak – Młynarczyk (80′ Pawlak), Pirulo (79′ Mokrzycki), Wysokiński, Zając (66′ Sitek) – Balić (66′ Arasa)